• This event has passed.

CONCURSUL ARGUMENT DE DEZBATERI PENTRU LICEENI – PROVOCĂRI ALE DREPTULUI ÎN SECOLUL XXI – EDIȚIA VII 2023

October 30, 2023 @ 08:00 - December 15, 2023 @ 17:00

🎓 Dragi elevi,

🎉 Avem o veste grozavă pentru voi! Facultatea de Drept a Universităţii de Vest din Timişoara organizează cea de-a șaptea ediție a concursului național “Argument” de Dezbateri, special pentru voi, cei din clasele a XI-a și a XII-a.

🥇 Pentru cei care ies în evidență: Dacă echipa voastră câștigă finala sau dacă unul dintre voi este desemnat cel mai bun pledant din finală, veți avea ocazia să echivalați această victorie cu nota 10 la proba scrisă a concursului de admitere la Facultatea noastră. Dacă sunteți în clasa a XII-a în 2023, acest bonus va fi valabil pentru admiterea în 2024. Dacă sunteți în clasa a XI-a, acesta va fi valabil pentru admiterea din 2025. O oportunitate nemaipomenită, nu-i așa?

📚 Plus, avem grijă de pregătirea voastră! După ce vă înscrieți, veți avea parte de sesiuni de pregătire alături de profesorii facultății. Aceste sesiuni se vor desfășura la sediul Facultăţii de Drept și al Curţii de Apel din Timișoara. Așadar, veți avea ocazia să cunoașteți și mediul academic, înainte de marea confruntare.

🌐 Dacă sună tentant și vreți să aflați mai multe detalii, vă invităm să accesați pagina web a facultății. Aici găsiți toate informațiile necesare și documentele pentru concurs: Click aici!

💌 Ne dorim enorm să vă vedem printre participanți și sperăm să vă alăturați acestei aventuri intelectuale alături de noi.

🤝 Cu drag și entuziasm,
Departamentul pentru Relația cu Mediul Preuniversitar.

Organizer

Universitatea de Vest din Timișoara